تحلیل روزانه یورو دلار EURUSD در ماه آبان و آذر 99

یورو دلار یکی از پرطرفدارترین جفت ارزهای فارکس می باشد. این جفت ارز کمترین اسپرد را در بین همه جفت ارزهای فارکس به خود اختصاص می دهد. وبسایت آموزشی سود شیرین قصد دارد به ارائه تحلیل روزانه فارکس بپردازد. در این مطلب تحلیل روزانه یورو دلار EURUSD در ماه آبان را خواهیم داشت.

تحلیل روزانه یورو دلار – آبان و آذر 99

تحلیل تکنیکال EURUSD در آبان و آذر 1399

19 آذر

تحلیل یک ساعته یورو دلار 990919

ادامه تحلیل روزانه یورو دلار امروز نمودار یکساعته این جفت ارز را بررسی می کنیم. لطفا تحلیل چارت هفتگی که در پایین قرار دارد و تحلیل زیر آن را مطالعه کنید. همانطور که بیان شد برای معامله در جهت سل نیاز به یک کندل نزولی قدرتمند در تایم روزانه یا هفتگی هستیم تا به زیر مقاومت برگردد. پس از آن در تایم فریم های کوچک در پولبک و با رسم یک خط روند مورب و شکست آن وارد سل می شویم.

در پارت بالا ساختار امواج شکل گرفته در چارت یکساعته اراده قوی برای بازگشت به زیر ناحیه مقاومتی را نشان نمی دهد. از این رو با شکست خط مورب نارنجی رنگ بالایی احتمال بالای صعود وجود دارد.

18 آذر

تحلیل هفتگی یورو دلار 990918

در تصویر بالا نمودار هفتگی یورودلار را مشاهده می کنید. چند روز قبل نیز نمودار هفتگی تحلیل شد. واضح است که نرخ در یک محدوده مقاومتی همراه با واگرایی RSI قرار دارد. بهترین نشانه نزول اینست که ابتدا در همین تایم فریم یک کندل قوی نزولی ایجاد شود و بعد در تایم فریم پایین با دیدن پولبک ورود در جهت نزول صورت گیرد.

17 آذر

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990917

قبل از اینکه به نمودار امروز نگاه کنید لطفا تحلیل قبلی (13 آذر) را در زیر بخوانید.

محدوده مقاومتی صورتی رنگ محدوده قدرتمندی است. دو سناریو پیش رو در چارت بالا با پیکان رسم شده است. حال بایستی به شکل ظاهری کندل ها و قدرت و ضعف حرکت نمودار و در تایم فریم پایین تر دقت شود. از ترسیم خط مقاومتی مورب در تایم فریم پایین غافل نشوید. (یک نمونه از آن را در تحلیل 12 آذر نشان داده شد) هنوز برای ورود در جهت نزول خیلی زود است.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

لایت فارکس یکی از بهترین بروکرهای فعال در بازار فارکس است و در مقایسه با رقبای خود برای تریدرهای ایرانی امکانات بسیار خوبی ایجاد کرده است. شما در بروکر لایت فارکس قادر به معامله تمام جفت ارزهای فارکس، ارزهای دیجیتال، فلزات، سهام های بازار بورس نیویورک و نزدک هستید.

  • جهت آموزش ثبت نام و بررسی بروکر لایت فارکس بر روی لینک روبرو کلیک فرمایید: لایت فارکس
  • جهت مراجعه به وبسایت بروکر لایت فارکس بر روی لینک روبرو کلیک فرمایید: وبسایت رسمی لایت فارکس
[/box]

13 آذر

تحلیل یک ساعته یورو دلار 990913

در تحلیل دیروز نمودار جفت ارز یورو دلار در تایم فریم هفتگی مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که بیان گردید در تایم فریم هفتگی نرخ به یک محدوده مقاومتی قدرتمند رسیده است و RSI نیز واگرایی را نشان می دهد. هنوز پایان روند صعودی و آغاز روند نزولی تایید نشده است. در تحلیل قبل به بررسی تایم فریم های پایین تر اشاره گردید. در تحلیل امروز (99/09/13) نمودار یک ساعته را مشاهده می کنید. هنوز خط روند یک ساعته (سبز رنگ) شکسته نشده است. در چارت یک ساعته نیز واگرایی RSI مشاهده می شود. در صورتیکه روند صعودی بخواهد به کار خود پایان دهد ابتدا بایستی خط روند صعودی در تایم یک ساعته شکسته شود و بعد پولبک مناسب بزند تا در پایان حرکت اصلاحی ستاپ معاملاتی صحیحی برای ورود در جهت نزول به تریدر بدهد.

12 آذر

تحلیل پانزده دقیقه یورو دلار 990912

در تحلیل دیروز در 11 آذر در تایم چهارساعته به توجه بر شکل کندل ها به منظور پیشبینی جهت حرکت تاکید گردید. در صورتیکه به کندل ها و بادی و سایه ها دقت کرده باشید با مراجعه به تایم فریم پایین و دقت بر نوع حرکت نرخ در پولبک ورود صحیح در جهت buy صورت گرفته است. تصویر فوق ورود در معامله buy در تایم فریم M15 با شکست خط مورب رسم شده در ناحیه مشخص شده را نشان می دهد.

در تحلیل امروز در تایم فریم هفتگی به جفت ارز یورو دلار نگاه می کنیم. در این تایم شاهد رسیدن نرخ به ناحیه مقاومتی قدرتمند هستیم. این ناحیه مقاومتی متشکل از خط بالای کانال، درصد های فیبوناچی و یک محدوده مقاومتی افقی می باشد. با مقایسه چارت نرخ و نمودار RSI شاهد یک واگرایی هستیم. بنابراین در ادامه به تایم فریم روزانه، چهارساعته و حتی پایین تر دقت می کنیم تا در صورت آشکار شدن نشانه های آغاز روند نزولی در بهترین نقطه یک ورود کم ریسک داشته باشیم.

تحلیل هفتگی یورو دلار 990912

11 آذر

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990911

روند صعودی به محدوده مقاومتی جدیدی (بنفش رنگ) رسید و کندلهایی ساخت که نشان از ضعف در ادامه حرکت صعودی داد. در ادامه با دو کندل قوی و بلند نزولی نرخ را پایین آورد. حال دوباره با چند کندل صعودی خود را به محدوده مقاومتی بازگردانده است. دو سناریو محتمل با فلش در تصویر بالا نشان داده شده است. حال بایستی شکل ظاهری کندل ها یک به یک بررسی گردد تا ضعف و قدرت خریداران و فروشندگان تشخیص داده شود و در جهت قدرت در ستاپ معاملاتی بهترین ورود به معامله در تایم فریم پایین صورت پذیرد.

10 آذر

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990910

در تحلیل 5 آذر دو سناریو پیشبینی شده بود که در سناریو اول نفوذ به ناحیه مقاومتی و بازگشت همراه با ضعف و ادامه حرکت صعودی بیان شد. از تحلیل قبل تا تحلیل امروز یعنی 10 آذر در صورتیکه پس از نفوذ و عبور از ناحیه مقاومتی ضعف در بازگشت به خوبی شناسایی شده باشد و در تایم فریم پایین معامله buy صورت گرفته باشد تا حالا 80 پیپ سود ایجاد شده است. از اینجا به بعد معامله بایستی مدیریت شود. البته پیش از رسیدن به این مرحله حتما نیمی از معامله به هدف خود رسیده و بسته شده و نیمه دیگر ریسک فری شده است. منظور از مدیریت معامله تریلینگ استاپ لاس است.

در زیر نمودار روزانه یورو دلار در تاریخ 10 آذر نمایش داده می شود. سطوح و ناحیه مقاومتی پیش روی روند که خط بالای کانال و 61 درصد فیبوناچی اکسپنشن و یک ناحیه مقاومتی افقی است در نزدیکی هم قرار دارند و محدوده مهمی در چارت روزانه یورو دلار ایجاد کرده اند.

تحلیل روزانه یورو دلار 990910

5 آذر

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990905

در تحلیل دیروز به ورود در تایم فریم 15 دقیقه ای با تشخیص ضعف و قدرت اشاره شد. سود حاصل این ورود تا حالا در حدود 25 الی 30 پیپ می باشد. قطعا نیمی از معامله بسته شده و نیمه دیگر توسط تریدر ریسک فری شده است.

در تحلیل امروز در تایم چهارساعته نرخ به محدوده مقاومتی نفوذ و از خط روند عبور کرده است. دو حالت یا سناریو محتمل می باشد. در سناریو اول نرخ به نفوذ خود ادامه می دهد و ناحیه مقاومتی را با قدرت می شکند. بعد در بازگشت خود به سمت پایین ضعف نشان می دهد و نقطه ورود برای معامله buy را برای تریدر آشکار می سازد.

در سناریو دوم نفوذ و عبور از محدوده مقاومتی با موفقیت تمام نمی شود و نرخ با کندل های قوی به زیر محدوده باز می گردد و پس از پولبک می توان در معامله sell وارد شد.

بنابراین بایستی به کندلها دقت شود و ورود در تایم فریم پایین در ستاپ معاملاتی صورت گیرد.

4 آذر

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990904

در حال حاضر نرخ در میان دو محدوده حمایتی و مقاومتی شناسایی شده قرار دارد و به هر دو محدوده احترام می گذارد. یک استراتژی صبر کردن و منتظر ماندن تا شکست یکی از دو محدوده است تا روند مشخص گردد.

استراتژی دوم مراجعه به تایم فریم 15 دقیقه ای است تا در میان همین دو محدوده ضعف و قدرت از روی ظاهر کندل ها تشخیص داده شود و در جهت قدرت معامله صورت گیرد. البته مدریت سرمایه و ریسک فری کردن نیز بایستی لحاظ شود.

3 آذر

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990903

یورو دلار در آخرین حرکت صعودی خود سه بار به محدوده مقاومتی برخورد کرده و هر سه بار توانایی شکست و عبور را نداشته است. در بازگشت نیز خط روند صعودی را شکسته است. در حال حاضر پیشنهاد می گردد که در تایم فریم پایین در یک اصلاح صعودی با بررسی شکل کندل ها و مشاهده ضعف در حرکت رو به بالا در ستاپ صحیح در جهت نزول وارد معامله شویم.

در سناریو دوم در صورت مشاهده کندل های قدرتمند صعودی و نفوذ قوی به محدوده مقاومتی و عبور از آن در پول بک در ستاپ صحیح در جهت صعود معامله باز شود.

29 آبان

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990829

همانطور که در تحلیل دیروز بیان شد در صورت عدم توانایی عبور از این منطقه یا عبور و بازگشت قوی در جهت نزول به دنبال ستاپ برای ورود هستیم. کندل نزولی مشخص شده با فلش در محدوده مقاومتی کندل صعودی قبل از خود را انگلف کرده که یک نشانه قدرتمند بازگشت روند است. روش ورود به معامله مراجعه به تایم فریم پایین مثلا 15 دقیقه ای و گذاشتن اردر سل استاپ در یک ستاپ معاملاتی (در زیر یک اصلاح کوچک) بود. امیدوارم از این موقعیت استفاده کرده باشید.

از اینجا به بعد بایستی معامله مدیریت شود. پس از بستن نیمی از معامله با رسیدن به هدف اول با شرط ریسک به ریوارد یک به یک نیمه دوم معامله بایستی ریسک فری گردد. ریسک فری کردن نیمه دوم معامله که تا این مرحله قطعا انجام شده است هیچ گونه نگرانی برای تریدر از بازگشت قیمت باقی نمی گذارد.

28 آبان

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990828

همانطور که در تصویر فوق قابل مشاهده است نرخ به محدوده مقاومتی و سطح 78% فیبوناچی برخورد کرده و در شکستن آن موفق نبوده است. پس از کمی افت دوباره با دوکندل با بدنه قوی خود را به محدوده مقاومتی رسانده است. بایستی کندل های پیش رو هر کدام به دقت مشاهده شوند. در صورت عدم توانایی عبور از این منطقه یا عبور و بازگشت قوی در جهت نزول به دنبال ستاپ برای ورود هستیم.

در صورت عبور قدرتمند در پولبک در ستاپ معاملاتی در جهت صعود وارد بازار می شویم.

27 آبان

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990827

در تحلیل دیروز (26 آبان) نرخ در برخورد اول به محدوده مقاومتی نشانه های ضعف نشان داد و به سمت پایین بازگشت نمود. اما به conformation level نرسید. در تصویر فوق در ناحیه مشخص شده در دایره اگر به تایم فریم پایین تر مراجعه کرده باشید نشانه های ضعف در حرکت روبه پایین را مشاهده کرده اید. تریدرهای حرفه ای در حمله دوباره به ناحیه مقاومتی بالای خود (حرکت رو به بالا) که حدود 20 پیپ بوده است کسب سود نموده اند.

حال دوباره به سطح مقاومتی رسیده است. با بررسی ظاهر هر کندل جدید در تایم فریم چهارساعته جهت قدرت و ضعف را در این محدوده تشخیص دهید. سایه های بالای کندل نشانه های ضعف در خریداران را نمایش می دهند. با تشخیص ستاپ های معاملاتی در تایم فریم های پایین ورود به موقع در جهت نزول می تواند یک پوزیشن صحیح باشد. در صورتیکه ستاپ رویت نشد از ورود به معامله در جهت نزول پرهیز کنید.

26 آبان

تحلیل روزانه یورو دلار 13990826

در تصویر فوق چارت روزانه یورو دلار و محدوده های حمایتی و مقاومتی مهم نمایش داده شده است. حال بایستی با بررسی نوع کندل ها قدرت و ضعف در حرکت نمودار بررسی گردد.

در زیر نمودار H4 یورو دلار قله ها و کفها بازار رنج را نشان می دهد. مناطق مهم حمایتی و مقاومتی و سناریو های پیش رو به صورت زیر است.

تحلیل چهارساعته یورو دلار 990826

google eurusd chart

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.