تحلیل تکنیکال جفت ارزها ؛ فارکس در بهمن ماه 99

ارزها در فارکس به صورت جفت ارز (currency pair) توسط تریدرها معامله می شوند. وبسایت آموزشی سود شیرین قصد دارد به ارائه تحلیل روزانه فارکس بپردازد. در این مطلب تحلیل جفت ارزها در بهمن ماه 1399 را خواهیم داشت.

تحلیل جفت ارزها – بهمن 99

23 بهمن

نتیجه تحلیل GBPAUD

در تحلیل قبلی در ادامه تحلیل جفت ارزها به بررسی جفت ارز GBPAUD پرداخته شد. در زیر نتیجه این تحلیل و واکنش آن به حمایت که منجر به صعود در حدود 70 تا 80 پیپ شد را ملاحظه کنید.

پوند دلار استرالیا یکساعته 991123

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

لایت فارکس یکی از بهترین بروکرهای فعال در بازار فارکس است و در مقایسه با رقبای خود برای تریدرهای ایرانی امکانات بسیار خوبی ایجاد کرده است. شما در بروکر لایت فارکس قادر به معامله تمام جفت ارزهای فارکس، ارزهای دیجیتال، فلزات، سهام های بازار بورس نیویورک و نزدک هستید.

  • جهت آموزش ثبت نام و بررسی بروکر لایت فارکس بر روی لینک روبرو کلیک فرمایید: لایت فارکس
  • جهت مراجعه به وبسایت بروکر لایت فارکس بر روی لینک روبرو کلیک فرمایید: وبسایت رسمی لایت فارکس
[/box]

21 بهمن

GBPAUD

پوند دلار استرالیا یکساعته

 

15 بهمن

CHFJPY

فرانک ین 991115

فرانک ین در تایم یک ساعته بر روی حمایت و ظاهر شدن واگرایی RSI

USDCAD

دلار کد چهارساعته 991115

در چارت فوق در تایم فریم چهار ساعته نرخ در محدوده مقاومتی هفتگی به حالت رنج درآمده است. علاوه بر این به خط بالای کانال نزولی هم برخورد کرده.

دلار کد یکساعته 991115

تصویر بالا نمودار USDCAD در تایم فریم یک ساعته را نشان می دهد. کندل ها حمایت سبز رنگ و خط روند سبز رنگ را شکسته اند. در صورتیکه یک حرکت روبه بالا صورت گرفت و این حرکت رو به بالا نشانه ها ضعف و پولبک را داشت می تواند یک موقعیت برای اردر sell بسازد.

 

12 بهمن

نتیجه تحلیل CHFJPY

فرانک ین 991112

رشد 100 پیپی در جهت پیشبینی شده. سود شیرین!!!

نتیجه تحلیل EURCHF

یوروفرانک 991112

ابتدا کمی نزول صورت گرفت و بعد طی یک حرکت ناگهانی برگشت و استاپ لاس زده شد.

10 بهمن

یوروفرانک 991110

چارت فوق جفت ارز EURCHF در تایم یکساعته را نشان می دهد. نوع کندل ها نشان دهنده نزول بیشتر می باشد. البته هنوز نزول تایید نشده است. بایستی در تایم فریم پایین حرکات نرخ به دقت دنبال گردد تا در صورت تایید ورود به موقع صورت گیرد.

7 بهمن

CHFJPY

فرانک ین 991107

در ادامه تحلیل جفت ارزها به تحلیل CHFJPY می پردازیم. در تایم فریم یکساعته رسیدن نرخ به محدوده حمایتی و نوع نوسان نشان از احتمال بالای یک حرکت صعودی می دهد. هنوز سیگنال ورود صادر نشده و باید در تایم پایین حرکت نرخ به دقت بررسی شود تا ورود به موقع صورت گیرد.

EURNZD

نتیجه تحلیل 5 بهمن در زیر آمده است. حدود 90 پیپ حرکت رو به پایین را تجربه کرد که خدا را شکر به 70 پیپ سود منجر شد.

یورو نیوزلند 991107

 

5 بهمن

EURNZD

یورو نیوزلند 991105

در تحلیل قبلی در تاریخ 1 بهمن بیان شد که شواهد نشان از پایین زدن و نزول EURNZD می دهد. نتیجه خیلی خوبی داشت و حدود 170 پیپ ریزش صورت گرفت. حال جفت ارز یورو نیوزیلند پس از کمی صعود به محدوده مقاومتی رسیده است. احتمال نزول وجود دارد اما هنوز سیگنال فروش صادر نشده است. البته در این لحظه بازار بسته است. با شروع هفته جدید بایستی حرکت این جفت ارز در تایم فریم پایین به دقت بررسی شود تا در صورت بیشتر شدن احتمال نزول دوباره ورود به موقع صورت گیرد.

1 بهمن

EURNZD

یورو نیوزلند 991101

به نظر می رسد می خواهد یک پایین بزند.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Foreign_exchange_market

Rate this post

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.