تحلیل بورس ؛ بررسی بازار بورس تهران در بهمن 99

سرمایه گذاران و فعالان بازار بورس پیش از خرید و فروش سهام در این بازار نیاز به بررسی سهم ها و شاخص ها بازار دارند. این بررسی ها شامل تحلیل تکنیکال، تحلیل بنیادی و تابلو خوانی می شود. وبسایت آموزشی سود شیرین قصد دارد تا به تحلیل بورس تهران بپردازد.

در صورتی که با بازار بورس آشنایی ندارید و یا نیاز به یک آموزش جامع دارید به لینک روبرو مراجعه کنید: آموزش بورس از صفر

تحلیل بورس تهران بهمن 99

26 بهمن

شاخص کل

شاخص کل 991126

شاخص کل در تحلیل قبلی در حمایت مشخص شده حمایت شد و برای چند روز صعود را تجربه کرد. حال بین دو سطح افقی مهم قرار دارد. در تصویر فوق با دایره دو سطح نشانه گذاری شده است. پیشنهاد می شود فعلا بازار مشاهده شود. اگر سطح مقاومتی رو به بالا شکسته شد در پولبک موقعیت مطمئن تری برای ورود ایجاد می کند.

25 بهمن

فسرب

فسرب 991125

فسرب در تایم روزانه به خط روند واکنش نشان داده است. در اولین برخورد یک کندل کاملا بادی زده و بعد از کمی درجا زد. در صورتیکه حمایت شود و بالا برود تا سطح رسم شده که در قیمت تقریبی 10800 تومان است می تواند برسد. در صورتیکه خط روند را بشکند و پایین بیاید سطح حمایتی مهم آن 5500 تومان می باشد.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]

لایت فارکس یکی از بهترین بروکرهای فعال در بازار فارکس است و در مقایسه با رقبای خود برای تریدرهای ایرانی امکانات بسیار خوبی ایجاد کرده است. شما در بروکر لایت فارکس قادر به معامله تمام جفت ارزهای فارکس، ارزهای دیجیتال، فلزات، سهام های بازار بورس نیویورک و نزدک هستید.

  • جهت آموزش ثبت نام و بررسی بروکر لایت فارکس بر روی لینک روبرو کلیک فرمایید: لایت فارکس
  • جهت مراجعه به وبسایت بروکر لایت فارکس بر روی لینک روبرو کلیک فرمایید: وبسایت رسمی لایت فارکس
[/box]

20 بهمن

شاخص کل هم وزن

شاخص کل هم وزن 991120

در ادامه تحلیل بورس در تصویر فوق نمودار شاخص کل هم وزن و محدوده های حمایتی پیش روی آن را مشاهده می کنیم.

19 بهمن

شاخص کل بورس

شاخص کل 991119

شاخص کل و محدوده حمایتی پیش رو.

6 بهمن

تکنار

تکنار هفتگی 991106

تکنار هفتگی_2 991106

 

2 بهمن

نوری

نوری 991102

در این مطلب به تحلیل بورس و به طور خاص تحلیل سهم نوری پرداخته می شود. به تجربه دریافتم افرادی که اقدام به خرید و فروش پله ای سهام در بازار بورس می کنند، سود مناسب و آرامش بیشتری دارند. در چارت فوق محدوده های حمایتی نوری ترسیم شده است. نوری بر روی یک محدوده حمایتی قرار دارد و کندل صعودی با بدنه بزرگ تشکیل شده است. به نظر می رسد یک پله خرید بر روی این حمایت ماسب است. در صورتیکه مثبت بودن بازار ادامه داشت در قیمت خوبی خرید شده و سود حاصل می شود. اگر که بازار منفی شد و قیمت سهم کاهش یافت خرید بعدی روی حمایت پایین تر صورت می گیرد.

 

صف خرید و فروش و دیگر اطلاعات مربوط به سهم در سایت TSETMC ارائه می شود.

Rate this post

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.